Siirry sisältöön

Rukousajat: Rancho San Diego

21 Jumada al-ula 1448

Seuraava rukous

--:--:--

Seuraava rukous--:--

  1. Fajr04.57
  2. Auringonnousu06.06
  3. Dhuhr11.31
  4. Asr14.34
  5. Maghrib16.57
  6. Isha18.06
Kuukauden aikatauluTulosta aikataulu

Sovelluksemme

Adhan-ilmoitukset, widgetit ja Apple Watch, offline-tilassa

Lataa App StorestaLataa Google Playsta

Muut ajat

Ishraq
06.51
Zawal (ei-suotava)
11.21
Isfirar
16.11
Keskiyö
23.31
Yön viimeinen kolmannes
00.57

marraskuu 2026: aikataulu

Kuukauden aikataulu
marraskuu 2026: aikataulu
PäivämääräHijriFajrAuringonnousuDhuhrAsrMaghribIsha
21 Jumada al-ula04.5706.0611.3114.3416.5718.06
22 Jumada al-ula04.5706.0611.3114.3316.5618.05
23 Jumada al-ula04.5806.0711.3114.3316.5518.04
24 Jumada al-ula04.5906.0811.3114.3216.5418.03
25 Jumada al-ula05.0006.0911.3114.3116.5318.03
26 Jumada al-ula05.0006.1011.3114.3116.5218.02
27 Jumada al-ula05.0106.1111.3114.3016.5218.01
28 Jumada al-ula05.0206.1211.3114.3016.5118.01
29 Jumada al-ula05.0306.1311.3214.2916.5018.00
30 Jumada al-ula05.0306.1311.3214.2816.5018.00
1 Jumada al-thani05.0406.1411.3214.2816.4917.59
2 Jumada al-thani05.0506.1511.3214.2716.4817.58
3 Jumada al-thani05.0606.1611.3214.2716.4817.58
4 Jumada al-thani05.0706.1711.3214.2716.4717.57
5 Jumada al-thani05.0706.1811.3214.2616.4617.57
6 Jumada al-thani05.0806.1911.3314.2616.4617.57
7 Jumada al-thani05.0906.2011.3314.2516.4517.56
8 Jumada al-thani05.1006.2111.3314.2516.4517.56
9 Jumada al-thani05.1106.2211.3314.2516.4417.56
10 Jumada al-thani05.1106.2311.3314.2416.4417.55
11 Jumada al-thani05.1206.2311.3414.2416.4417.55
12 Jumada al-thani05.1306.2411.3414.2416.4317.55
13 Jumada al-thani05.1406.2511.3414.2416.4317.54
14 Jumada al-thani05.1406.2611.3514.2316.4317.54
15 Jumada al-thani05.1506.2711.3514.2316.4217.54
16 Jumada al-thani05.1606.2811.3514.2316.4217.54
17 Jumada al-thani05.1706.2911.3514.2316.4217.54
18 Jumada al-thani05.1806.3011.3614.2316.4217.54
19 Jumada al-thani05.1806.3011.3614.2316.4217.54
20 Jumada al-thani05.1906.3111.3714.2316.4117.54

Qibla-suunta

N

Paikan Rancho San Diego keskustasta qibla on 25,5° myötäpäivään pohjoisesta (koillinen). Kaaba on 13 505 km päässä linnuntietä.

Magneettinen kompassi voi olla muutaman asteen pielessä; Minare-sovellus korjaa sen.

Sovelluksemme

Qibla-kompassi on sovelluksessa

Lataa App StorestaLataa Google Playsta

Lähikaupungit

Usein kysytyt kysymykset

Mihin aikaan Maghrib on paikassa Rancho San Diego tänään?

Tänään (1. marraskuuta 2026) Maghrib on paikassa Rancho San Diego klo 16.57. Ramadanin aikana paasto päätetään tähän aikaan.

Mihin aikaan Fajr on paikassa Rancho San Diego?

Fajr on tänään klo 04.57 ja huomenna klo 04.57. Paastoavat lopettavat suhoorin ennen sitä.

Mihin aikaan jumu'ah on paikassa Rancho San Diego?

Jumu'ah rukoillaan Dhuhrin aikaan. Perjantaina 6. marraskuuta 2026 Dhuhr on klo 11.31; moskeijat aloittavat khutban yleensä pian adhanin jälkeen.

Mihin suuntaan qibla on paikassa Rancho San Diego?

Paikan Rancho San Diego keskustasta qibla on 25,5° myötäpäivään pohjoisesta (koillinen). Kaaba on 13 505 km päässä linnuntietä.

Millä tavalla nämä ajat on laskettu?

Ajat lasketaan ISNA (Pohjois-Amerikka)-tavalla; Asr käyttää vakiovarjon (ensimmäistä) pituutta. Viralliset kalenterit voivat poiketa minuutin tai kaksi.

Minare

Saa adhan puhelimeesi

Minare soittaa adhanin kunkin rukouksen alkaessa ja laskee ajat offline-tilassa. Ilmainen iPhonelle, iPadille, Macille, Apple Watchille ja Androidille.

Lataa App StorestaLataa Google Playsta