Siirry sisältöön
Minare
fi
Minare

Rukousajat: Douar Tindja

13 Jumada al-ula 1448

Seuraava rukous

--:--:--

Seuraava rukous--:--

  1. Fajr05.10
  2. Auringonnousu06.37
  3. Dhuhr12.05
  4. Asr15.08
  5. Maghrib17.33
  6. Isha19.00
Kuukauden aikatauluTulosta aikataulu

Sovelluksemme

Adhan-ilmoitukset, widgetit ja Apple Watch, offline-tilassa

Lataa App StorestaLataa Google Playsta

Muut ajat

Ishraq
07.22
Zawal (ei-suotava)
11.55
Isfirar
16.47
Keskiyö
00.05
Yön viimeinen kolmannes
01.18

lokakuu 2026: aikataulu

Kuukauden aikataulu
lokakuu 2026: aikataulu
PäivämääräHijriFajrAuringonnousuDhuhrAsrMaghribIsha
20 Rabi' al-thani04.5006.1612.1115.3118.0419.31
21 Rabi' al-thani04.5106.1712.1015.3018.0319.29
22 Rabi' al-thani04.5106.1812.1015.2918.0219.28
23 Rabi' al-thani04.5206.1912.1015.2818.0019.26
24 Rabi' al-thani04.5306.2012.0915.2717.5919.25
25 Rabi' al-thani04.5406.2112.0915.2617.5719.23
26 Rabi' al-thani04.5506.2112.0915.2517.5619.22
27 Rabi' al-thani04.5606.2212.0915.2417.5419.20
28 Rabi' al-thani04.5706.2312.0815.2317.5319.19
29 Rabi' al-thani04.5806.2412.0815.2217.5119.18
30 Rabi' al-thani04.5906.2512.0815.2117.5019.16
1 Jumada al-ula04.5906.2612.0715.2017.4819.15
2 Jumada al-ula05.0006.2712.0715.1917.4719.13
3 Jumada al-ula05.0106.2812.0715.1717.4619.12
4 Jumada al-ula05.0206.2912.0715.1617.4419.11
5 Jumada al-ula05.0306.3012.0715.1517.4319.10
6 Jumada al-ula05.0406.3112.0615.1417.4219.08
7 Jumada al-ula05.0506.3112.0615.1317.4019.07
8 Jumada al-ula05.0606.3212.0615.1217.3919.06
9 Jumada al-ula05.0606.3312.0615.1117.3819.04
10 Jumada al-ula05.0706.3412.0615.1017.3619.03
11 Jumada al-ula05.0806.3512.0515.0917.3519.02
12 Jumada al-ula05.0906.3612.0515.0817.3419.01
13 Jumada al-ula05.1006.3712.0515.0817.3319.00
14 Jumada al-ula05.1106.3812.0515.0717.3118.59
15 Jumada al-ula05.1206.3912.0515.0617.3018.58
16 Jumada al-ula05.1306.4012.0515.0517.2918.56
17 Jumada al-ula05.1406.4112.0515.0417.2818.55
18 Jumada al-ula05.1406.4212.0515.0317.2718.54
19 Jumada al-ula05.1506.4312.0515.0217.2618.53
20 Jumada al-ula05.1606.4412.0515.0117.2518.52

Qibla-suunta

N

Paikan Douar Tindja keskustasta qibla on 112,7° myötäpäivään pohjoisesta (kaakko). Kaaba on 3 379 km päässä linnuntietä.

Magneettinen kompassi voi olla muutaman asteen pielessä; Minare-sovellus korjaa sen.

Sovelluksemme

Qibla-kompassi on sovelluksessa

Lataa App StorestaLataa Google Playsta

Lähikaupungit

Usein kysytyt kysymykset

Mihin aikaan Maghrib on paikassa Douar Tindja tänään?

Tänään (24. lokakuuta 2026) Maghrib on paikassa Douar Tindja klo 17.33. Ramadanin aikana paasto päätetään tähän aikaan.

Mihin aikaan Fajr on paikassa Douar Tindja?

Fajr on tänään klo 05.10 ja huomenna klo 05.11. Paastoavat lopettavat suhoorin ennen sitä.

Mihin aikaan jumu'ah on paikassa Douar Tindja?

Jumu'ah rukoillaan Dhuhrin aikaan. Perjantaina 30. lokakuuta 2026 Dhuhr on klo 12.05; moskeijat aloittavat khutban yleensä pian adhanin jälkeen.

Mihin suuntaan qibla on paikassa Douar Tindja?

Paikan Douar Tindja keskustasta qibla on 112,7° myötäpäivään pohjoisesta (kaakko). Kaaba on 3 379 km päässä linnuntietä.

Millä tavalla nämä ajat on laskettu?

Ajat lasketaan Tunisia-tavalla; Asr käyttää vakiovarjon (ensimmäistä) pituutta. Viralliset kalenterit voivat poiketa minuutin tai kaksi.

Minare

Saa adhan puhelimeesi

Minare soittaa adhanin kunkin rukouksen alkaessa ja laskee ajat offline-tilassa. Ilmainen iPhonelle, iPadille, Macille, Apple Watchille ja Androidille.

Lataa App StorestaLataa Google Playsta