Siirry sisältöön
Minare
fi
Minare

Rukousajat: Mitry-Mory

10 Jumada al-ula 1448

Seuraava rukous

--:--:--

Seuraava rukous--:--

  1. Fajr07.10
  2. Auringonnousu08.19
  3. Dhuhr13.34
  4. Asr16.18
  5. Maghrib18.48
  6. Isha19.57
Kuukauden aikatauluTulosta aikataulu

Sovelluksemme

Adhan-ilmoitukset, widgetit ja Apple Watch, offline-tilassa

Lataa App StorestaLataa Google Playsta

Muut ajat

Ishraq
09.04
Zawal (ei-suotava)
13.24
Isfirar
18.03
Keskiyö
01.34
Yön viimeinen kolmannes
03.03

lokakuu 2026: aikataulu

Kuukauden aikataulu
lokakuu 2026: aikataulu
PäivämääräHijriFajrAuringonnousuDhuhrAsrMaghribIsha
20 Rabi' al-thani06.4107.4913.3916.4919.2920.37
21 Rabi' al-thani06.4207.5013.3916.4719.2620.35
22 Rabi' al-thani06.4407.5213.3916.4619.2420.33
23 Rabi' al-thani06.4507.5313.3816.4419.2220.30
24 Rabi' al-thani06.4707.5513.3816.4219.2020.28
25 Rabi' al-thani06.4807.5613.3816.4119.1820.26
26 Rabi' al-thani06.5007.5813.3716.3919.1620.24
27 Rabi' al-thani06.5107.5913.3716.3819.1420.22
28 Rabi' al-thani06.5208.0113.3716.3619.1220.20
29 Rabi' al-thani06.5408.0213.3716.3519.1020.18
30 Rabi' al-thani06.5508.0413.3616.3319.0820.16
1 Jumada al-ula06.5708.0513.3616.3219.0620.14
2 Jumada al-ula06.5808.0713.3616.3019.0420.12
3 Jumada al-ula07.0008.0813.3616.2819.0220.10
4 Jumada al-ula07.0108.1013.3516.2719.0020.08
5 Jumada al-ula07.0308.1113.3516.2518.5820.07
6 Jumada al-ula07.0408.1313.3516.2418.5620.05
7 Jumada al-ula07.0608.1413.3516.2218.5420.03
8 Jumada al-ula07.0708.1613.3416.2118.5220.01
9 Jumada al-ula07.0908.1813.3416.1918.5019.59
10 Jumada al-ula07.1008.1913.3416.1818.4819.57
11 Jumada al-ula07.1108.2113.3416.1618.4719.56
12 Jumada al-ula07.1308.2213.3416.1518.4519.54
13 Jumada al-ula07.1408.2413.3416.1418.4319.52
14 Jumada al-ula06.1607.2512.3415.1217.4118.51
15 Jumada al-ula06.1707.2712.3315.1117.3918.49
16 Jumada al-ula06.1907.2912.3315.0917.3718.47
17 Jumada al-ula06.2007.3012.3315.0817.3618.46
18 Jumada al-ula06.2207.3212.3315.0717.3418.44
19 Jumada al-ula06.2307.3312.3315.0517.3218.43
20 Jumada al-ula06.2507.3512.3315.0417.3118.41

Qibla-suunta

N

Paikan Mitry-Mory keskustasta qibla on 119,6° myötäpäivään pohjoisesta (kaakko). Kaaba on 4 486 km päässä linnuntietä.

Magneettinen kompassi voi olla muutaman asteen pielessä; Minare-sovellus korjaa sen.

Sovelluksemme

Qibla-kompassi on sovelluksessa

Lataa App StorestaLataa Google Playsta

Lähikaupungit

Usein kysytyt kysymykset

Mihin aikaan Maghrib on paikassa Mitry-Mory tänään?

Tänään (21. lokakuuta 2026) Maghrib on paikassa Mitry-Mory klo 18.48. Ramadanin aikana paasto päätetään tähän aikaan.

Mihin aikaan Fajr on paikassa Mitry-Mory?

Fajr on tänään klo 07.10 ja huomenna klo 07.11. Paastoavat lopettavat suhoorin ennen sitä.

Mihin aikaan jumu'ah on paikassa Mitry-Mory?

Jumu'ah rukoillaan Dhuhrin aikaan. Perjantaina 23. lokakuuta 2026 Dhuhr on klo 13.34; moskeijat aloittavat khutban yleensä pian adhanin jälkeen.

Mihin suuntaan qibla on paikassa Mitry-Mory?

Paikan Mitry-Mory keskustasta qibla on 119,6° myötäpäivään pohjoisesta (kaakko). Kaaba on 4 486 km päässä linnuntietä.

Millä tavalla nämä ajat on laskettu?

Ajat lasketaan Ranska (UOIF 12°)-tavalla; Asr käyttää vakiovarjon (ensimmäistä) pituutta. Viralliset kalenterit voivat poiketa minuutin tai kaksi.

Minare

Saa adhan puhelimeesi

Minare soittaa adhanin kunkin rukouksen alkaessa ja laskee ajat offline-tilassa. Ilmainen iPhonelle, iPadille, Macille, Apple Watchille ja Androidille.

Lataa App StorestaLataa Google Playsta