Siirry sisältöön
Minare
fi
Minare

Rukousajat: Mandelieu-la-Napoule

15 Jumada al-ula 1448

Seuraava rukous

--:--:--

Seuraava rukous--:--

  1. Fajr05.57
  2. Auringonnousu07.00
  3. Dhuhr12.16
  4. Asr15.06
  5. Maghrib17.32
  6. Isha18.35
Kuukauden aikatauluTulosta aikataulu

Sovelluksemme

Adhan-ilmoitukset, widgetit ja Apple Watch, offline-tilassa

Lataa App StorestaLataa Google Playsta

Muut ajat

Ishraq
07.45
Zawal (ei-suotava)
12.06
Isfirar
16.46
Keskiyö
00.16
Yön viimeinen kolmannes
01.49

lokakuu 2026: aikataulu

Kuukauden aikataulu
lokakuu 2026: aikataulu
PäivämääräHijriFajrAuringonnousuDhuhrAsrMaghribIsha
20 Rabi' al-thani06.2807.3013.2216.3819.1420.15
21 Rabi' al-thani06.2907.3113.2216.3619.1220.13
22 Rabi' al-thani06.3007.3213.2116.3519.1020.12
23 Rabi' al-thani06.3107.3313.2116.3419.0820.10
24 Rabi' al-thani06.3207.3413.2116.3219.0620.08
25 Rabi' al-thani06.3407.3513.2016.3119.0520.06
26 Rabi' al-thani06.3507.3713.2016.3019.0320.05
27 Rabi' al-thani06.3607.3813.2016.2819.0120.03
28 Rabi' al-thani06.3707.3913.2016.2718.5920.01
29 Rabi' al-thani06.3807.4013.1916.2618.5819.59
30 Rabi' al-thani06.3907.4113.1916.2418.5619.58
1 Jumada al-ula06.4107.4313.1916.2318.5419.56
2 Jumada al-ula06.4207.4413.1816.2218.5319.54
3 Jumada al-ula06.4307.4513.1816.2018.5119.53
4 Jumada al-ula06.4407.4613.1816.1918.4919.51
5 Jumada al-ula06.4507.4713.1816.1818.4819.50
6 Jumada al-ula06.4607.4913.1816.1718.4619.48
7 Jumada al-ula06.4807.5013.1716.1518.4419.46
8 Jumada al-ula06.4907.5113.1716.1418.4319.45
9 Jumada al-ula06.5007.5213.1716.1318.4119.43
10 Jumada al-ula06.5107.5413.1716.1218.4019.42
11 Jumada al-ula06.5207.5513.1716.1018.3819.40
12 Jumada al-ula06.5307.5613.1716.0918.3619.39
13 Jumada al-ula06.5507.5713.1616.0818.3519.38
14 Jumada al-ula05.5606.5912.1615.0717.3318.36
15 Jumada al-ula05.5707.0012.1615.0617.3218.35
16 Jumada al-ula05.5807.0112.1615.0417.3018.33
17 Jumada al-ula05.5907.0212.1615.0317.2918.32
18 Jumada al-ula06.0007.0412.1615.0217.2818.31
19 Jumada al-ula06.0207.0512.1615.0117.2618.30
20 Jumada al-ula06.0307.0612.1615.0017.2518.28

Qibla-suunta

N

Paikan Mandelieu-la-Napoule keskustasta qibla on 118,4° myötäpäivään pohjoisesta (kaakko). Kaaba on 3 902 km päässä linnuntietä.

Magneettinen kompassi voi olla muutaman asteen pielessä; Minare-sovellus korjaa sen.

Sovelluksemme

Qibla-kompassi on sovelluksessa

Lataa App StorestaLataa Google Playsta

Lähikaupungit

Usein kysytyt kysymykset

Mihin aikaan Maghrib on paikassa Mandelieu-la-Napoule tänään?

Tänään (26. lokakuuta 2026) Maghrib on paikassa Mandelieu-la-Napoule klo 17.32. Ramadanin aikana paasto päätetään tähän aikaan.

Mihin aikaan Fajr on paikassa Mandelieu-la-Napoule?

Fajr on tänään klo 05.57 ja huomenna klo 05.58. Paastoavat lopettavat suhoorin ennen sitä.

Mihin aikaan jumu'ah on paikassa Mandelieu-la-Napoule?

Jumu'ah rukoillaan Dhuhrin aikaan. Perjantaina 30. lokakuuta 2026 Dhuhr on klo 12.16; moskeijat aloittavat khutban yleensä pian adhanin jälkeen.

Mihin suuntaan qibla on paikassa Mandelieu-la-Napoule?

Paikan Mandelieu-la-Napoule keskustasta qibla on 118,4° myötäpäivään pohjoisesta (kaakko). Kaaba on 3 902 km päässä linnuntietä.

Millä tavalla nämä ajat on laskettu?

Ajat lasketaan Ranska (UOIF 12°)-tavalla; Asr käyttää vakiovarjon (ensimmäistä) pituutta. Viralliset kalenterit voivat poiketa minuutin tai kaksi.

Minare

Saa adhan puhelimeesi

Minare soittaa adhanin kunkin rukouksen alkaessa ja laskee ajat offline-tilassa. Ilmainen iPhonelle, iPadille, Macille, Apple Watchille ja Androidille.

Lataa App StorestaLataa Google Playsta