Siirry sisältöön

Rukousajat: Kangdong-ŭp

20 Jumada al-ula 1448

Seuraava rukous

--:--:--

Seuraava rukous--:--

  1. Fajr05.31
  2. Auringonnousu07.02
  3. Dhuhr12.19
  4. Asr15.13
  5. Maghrib17.36
  6. Isha19.01
Kuukauden aikatauluTulosta aikataulu

Sovelluksemme

Adhan-ilmoitukset, widgetit ja Apple Watch, offline-tilassa

Lataa App StorestaLataa Google Playsta

Muut ajat

Ishraq
07.47
Zawal (ei-suotava)
12.09
Isfirar
16.51
Keskiyö
00.19
Yön viimeinen kolmannes
01.33

lokakuu 2026: aikataulu

Kuukauden aikataulu
lokakuu 2026: aikataulu
PäivämääräHijriFajrAuringonnousuDhuhrAsrMaghribIsha
20 Rabi' al-thani05.0206.3112.2515.4518.1919.43
21 Rabi' al-thani05.0306.3212.2515.4418.1719.41
22 Rabi' al-thani05.0406.3312.2515.4318.1619.39
23 Rabi' al-thani05.0506.3412.2415.4118.1419.38
24 Rabi' al-thani05.0606.3512.2415.4018.1319.36
25 Rabi' al-thani05.0706.3612.2415.3918.1119.35
26 Rabi' al-thani05.0806.3712.2415.3818.1019.33
27 Rabi' al-thani05.0906.3812.2315.3718.0819.32
28 Rabi' al-thani05.1006.3912.2315.3618.0719.30
29 Rabi' al-thani05.1106.4012.2315.3518.0519.29
30 Rabi' al-thani05.1206.4112.2215.3418.0419.27
1 Jumada al-ula05.1306.4212.2215.3218.0219.26
2 Jumada al-ula05.1406.4312.2215.3118.0119.24
3 Jumada al-ula05.1506.4412.2215.3017.5919.23
4 Jumada al-ula05.1606.4512.2115.2917.5819.21
5 Jumada al-ula05.1706.4612.2115.2817.5619.20
6 Jumada al-ula05.1806.4712.2115.2717.5519.18
7 Jumada al-ula05.1906.4812.2115.2617.5319.17
8 Jumada al-ula05.2006.4912.2115.2517.5219.16
9 Jumada al-ula05.2106.5012.2015.2417.5019.14
10 Jumada al-ula05.2206.5112.2015.2317.4919.13
11 Jumada al-ula05.2306.5212.2015.2217.4819.12
12 Jumada al-ula05.2406.5312.2015.2017.4619.11
13 Jumada al-ula05.2406.5412.2015.1917.4519.09
14 Jumada al-ula05.2506.5512.2015.1817.4419.08
15 Jumada al-ula05.2606.5612.2015.1717.4319.07
16 Jumada al-ula05.2706.5712.2015.1617.4119.06
17 Jumada al-ula05.2806.5812.1915.1517.4019.05
18 Jumada al-ula05.2906.5912.1915.1417.3919.04
19 Jumada al-ula05.3007.0112.1915.1417.3819.03
20 Jumada al-ula05.3107.0212.1915.1317.3619.01

Qibla-suunta

N

Paikan Kangdong-ŭp keskustasta qibla on 284,8° myötäpäivään pohjoisesta (länsi). Kaaba on 8 216 km päässä linnuntietä.

Magneettinen kompassi voi olla muutaman asteen pielessä; Minare-sovellus korjaa sen.

Sovelluksemme

Qibla-kompassi on sovelluksessa

Lataa App StorestaLataa Google Playsta

Lähikaupungit

Usein kysytyt kysymykset

Mihin aikaan Maghrib on paikassa Kangdong-ŭp tänään?

Tänään (31. lokakuuta 2026) Maghrib on paikassa Kangdong-ŭp klo 17.36. Ramadanin aikana paasto päätetään tähän aikaan.

Mihin aikaan Fajr on paikassa Kangdong-ŭp?

Fajr on tänään klo 05.31 ja huomenna klo 05.32. Paastoavat lopettavat suhoorin ennen sitä.

Mihin aikaan jumu'ah on paikassa Kangdong-ŭp?

Jumu'ah rukoillaan Dhuhrin aikaan. Perjantaina 6. marraskuuta 2026 Dhuhr on klo 12.19; moskeijat aloittavat khutban yleensä pian adhanin jälkeen.

Mihin suuntaan qibla on paikassa Kangdong-ŭp?

Paikan Kangdong-ŭp keskustasta qibla on 284,8° myötäpäivään pohjoisesta (länsi). Kaaba on 8 216 km päässä linnuntietä.

Millä tavalla nämä ajat on laskettu?

Ajat lasketaan Muslimien maailmanliitto-tavalla; Asr käyttää vakiovarjon (ensimmäistä) pituutta. Viralliset kalenterit voivat poiketa minuutin tai kaksi.

Minare

Saa adhan puhelimeesi

Minare soittaa adhanin kunkin rukouksen alkaessa ja laskee ajat offline-tilassa. Ilmainen iPhonelle, iPadille, Macille, Apple Watchille ja Androidille.

Lataa App StorestaLataa Google Playsta