Siirry sisältöön
Minare
fi
Minare

Rukousajat: University Heights

14 Jumada al-ula 1448

Seuraava rukous

--:--:--

Seuraava rukous--:--

  1. Fajr06.15
  2. Auringonnousu07.49
  3. Dhuhr12.50
  4. Asr15.20
  5. Maghrib17.51
  6. Isha19.25
Kuukauden aikatauluTulosta aikataulu

Sovelluksemme

Adhan-ilmoitukset, widgetit ja Apple Watch, offline-tilassa

Lataa App StorestaLataa Google Playsta

Muut ajat

Ishraq
08.34
Zawal (ei-suotava)
12.40
Isfirar
17.05
Keskiyö
00.51
Yön viimeinen kolmannes
02.08

lokakuu 2026: aikataulu

Kuukauden aikataulu
lokakuu 2026: aikataulu
PäivämääräHijriFajrAuringonnousuDhuhrAsrMaghribIsha
20 Rabi' al-thani05.3407.0812.5616.0118.4320.16
21 Rabi' al-thani05.3607.0912.5615.5918.4120.14
22 Rabi' al-thani05.3807.1112.5515.5718.3920.11
23 Rabi' al-thani05.4007.1312.5515.5518.3620.09
24 Rabi' al-thani05.4107.1412.5515.5418.3420.07
25 Rabi' al-thani05.4307.1612.5415.5218.3220.04
26 Rabi' al-thani05.4507.1812.5415.5018.2920.02
27 Rabi' al-thani05.4707.1912.5415.4818.2720.00
28 Rabi' al-thani05.4807.2112.5315.4718.2519.57
29 Rabi' al-thani05.5007.2312.5315.4518.2319.55
30 Rabi' al-thani05.5207.2512.5315.4318.2019.53
1 Jumada al-ula05.5307.2612.5315.4218.1819.51
2 Jumada al-ula05.5507.2812.5215.4018.1619.49
3 Jumada al-ula05.5707.3012.5215.3818.1419.47
4 Jumada al-ula05.5907.3212.5215.3618.1219.44
5 Jumada al-ula06.0007.3312.5215.3518.0919.42
6 Jumada al-ula06.0207.3512.5215.3318.0719.40
7 Jumada al-ula06.0407.3712.5115.3118.0519.38
8 Jumada al-ula06.0507.3912.5115.3018.0319.36
9 Jumada al-ula06.0707.4012.5115.2818.0119.34
10 Jumada al-ula06.0907.4212.5115.2617.5919.32
11 Jumada al-ula06.1007.4412.5115.2517.5719.30
12 Jumada al-ula06.1207.4612.5115.2317.5519.28
13 Jumada al-ula06.1307.4812.5015.2217.5319.27
14 Jumada al-ula06.1507.4912.5015.2017.5119.25
15 Jumada al-ula06.1707.5112.5015.1817.4919.23
16 Jumada al-ula06.1807.5312.5015.1717.4719.21
17 Jumada al-ula06.2007.5512.5015.1517.4519.19
18 Jumada al-ula06.2207.5712.5015.1417.4319.18
19 Jumada al-ula06.2307.5812.5015.1217.4119.16
20 Jumada al-ula06.2508.0012.5015.1117.3919.14

Qibla-suunta

N

Paikan University Heights keskustasta qibla on 31,6° myötäpäivään pohjoisesta (koillinen). Kaaba on 11 209 km päässä linnuntietä.

Magneettinen kompassi voi olla muutaman asteen pielessä; Minare-sovellus korjaa sen.

Sovelluksemme

Qibla-kompassi on sovelluksessa

Lataa App StorestaLataa Google Playsta

Lähikaupungit

Usein kysytyt kysymykset

Mihin aikaan Maghrib on paikassa University Heights tänään?

Tänään (25. lokakuuta 2026) Maghrib on paikassa University Heights klo 17.51. Ramadanin aikana paasto päätetään tähän aikaan.

Mihin aikaan Fajr on paikassa University Heights?

Fajr on tänään klo 06.15 ja huomenna klo 06.17. Paastoavat lopettavat suhoorin ennen sitä.

Mihin aikaan jumu'ah on paikassa University Heights?

Jumu'ah rukoillaan Dhuhrin aikaan. Perjantaina 30. lokakuuta 2026 Dhuhr on klo 12.50; moskeijat aloittavat khutban yleensä pian adhanin jälkeen.

Mihin suuntaan qibla on paikassa University Heights?

Paikan University Heights keskustasta qibla on 31,6° myötäpäivään pohjoisesta (koillinen). Kaaba on 11 209 km päässä linnuntietä.

Millä tavalla nämä ajat on laskettu?

Ajat lasketaan ISNA (Pohjois-Amerikka)-tavalla; Asr käyttää vakiovarjon (ensimmäistä) pituutta. Viralliset kalenterit voivat poiketa minuutin tai kaksi.

Minare

Saa adhan puhelimeesi

Minare soittaa adhanin kunkin rukouksen alkaessa ja laskee ajat offline-tilassa. Ilmainen iPhonelle, iPadille, Macille, Apple Watchille ja Androidille.

Lataa App StorestaLataa Google Playsta