Siirry sisältöön
Minare
fi
Minare

Rukousajat: Rivière-du-Loup

15 Jumada al-ula 1448

Seuraava rukous

--:--:--

Seuraava rukous--:--

  1. Fajr05.48
  2. Auringonnousu07.14
  3. Dhuhr12.22
  4. Asr15.02
  5. Maghrib17.30
  6. Isha18.56
Kuukauden aikatauluTulosta aikataulu

Sovelluksemme

Adhan-ilmoitukset, widgetit ja Apple Watch, offline-tilassa

Lataa App StorestaLataa Google Playsta

Muut ajat

Ishraq
07.59
Zawal (ei-suotava)
12.12
Isfirar
16.44
Keskiyö
00.22
Yön viimeinen kolmannes
01.42

lokakuu 2026: aikataulu

Kuukauden aikataulu
lokakuu 2026: aikataulu
PäivämääräHijriFajrAuringonnousuDhuhrAsrMaghribIsha
20 Rabi' al-thani05.1206.3712.2815.3918.1719.42
21 Rabi' al-thani05.1406.3912.2715.3718.1519.40
22 Rabi' al-thani05.1506.4012.2715.3618.1319.38
23 Rabi' al-thani05.1706.4212.2715.3418.1119.36
24 Rabi' al-thani05.1806.4312.2715.3218.0919.34
25 Rabi' al-thani05.2006.4412.2615.3118.0719.32
26 Rabi' al-thani05.2106.4612.2615.2918.0519.30
27 Rabi' al-thani05.2206.4712.2615.2818.0319.28
28 Rabi' al-thani05.2406.4912.2515.2618.0119.26
29 Rabi' al-thani05.2506.5012.2515.2517.5919.24
30 Rabi' al-thani05.2706.5212.2515.2317.5719.22
1 Jumada al-ula05.2806.5312.2515.2217.5519.20
2 Jumada al-ula05.3006.5412.2415.2017.5419.18
3 Jumada al-ula05.3106.5612.2415.1917.5219.16
4 Jumada al-ula05.3206.5712.2415.1717.5019.15
5 Jumada al-ula05.3406.5912.2415.1617.4819.13
6 Jumada al-ula05.3507.0012.2315.1517.4619.11
7 Jumada al-ula05.3707.0212.2315.1317.4419.09
8 Jumada al-ula05.3807.0312.2315.1217.4219.07
9 Jumada al-ula05.3907.0512.2315.1017.4019.06
10 Jumada al-ula05.4107.0612.2315.0917.3919.04
11 Jumada al-ula05.4207.0812.2315.0717.3719.02
12 Jumada al-ula05.4307.0912.2215.0617.3519.01
13 Jumada al-ula05.4507.1112.2215.0517.3318.59
14 Jumada al-ula05.4607.1212.2215.0317.3218.57
15 Jumada al-ula05.4807.1412.2215.0217.3018.56
16 Jumada al-ula05.4907.1512.2215.0117.2818.54
17 Jumada al-ula05.5007.1712.2214.5917.2618.53
18 Jumada al-ula05.5207.1812.2214.5817.2518.51
19 Jumada al-ula05.5307.2012.2214.5717.2318.50
20 Jumada al-ula05.5407.2112.2214.5517.2218.48

Qibla-suunta

N

Paikan Rivière-du-Loup keskustasta qibla on 61,6° myötäpäivään pohjoisesta (koillinen). Kaaba on 9 603 km päässä linnuntietä.

Magneettinen kompassi voi olla muutaman asteen pielessä; Minare-sovellus korjaa sen.

Sovelluksemme

Qibla-kompassi on sovelluksessa

Lataa App StorestaLataa Google Playsta

Lähikaupungit

Usein kysytyt kysymykset

Mihin aikaan Maghrib on paikassa Rivière-du-Loup tänään?

Tänään (26. lokakuuta 2026) Maghrib on paikassa Rivière-du-Loup klo 17.30. Ramadanin aikana paasto päätetään tähän aikaan.

Mihin aikaan Fajr on paikassa Rivière-du-Loup?

Fajr on tänään klo 05.48 ja huomenna klo 05.49. Paastoavat lopettavat suhoorin ennen sitä.

Mihin aikaan jumu'ah on paikassa Rivière-du-Loup?

Jumu'ah rukoillaan Dhuhrin aikaan. Perjantaina 30. lokakuuta 2026 Dhuhr on klo 12.22; moskeijat aloittavat khutban yleensä pian adhanin jälkeen.

Mihin suuntaan qibla on paikassa Rivière-du-Loup?

Paikan Rivière-du-Loup keskustasta qibla on 61,6° myötäpäivään pohjoisesta (koillinen). Kaaba on 9 603 km päässä linnuntietä.

Millä tavalla nämä ajat on laskettu?

Ajat lasketaan ISNA (Pohjois-Amerikka)-tavalla; Asr käyttää vakiovarjon (ensimmäistä) pituutta. Viralliset kalenterit voivat poiketa minuutin tai kaksi.

Minare

Saa adhan puhelimeesi

Minare soittaa adhanin kunkin rukouksen alkaessa ja laskee ajat offline-tilassa. Ilmainen iPhonelle, iPadille, Macille, Apple Watchille ja Androidille.

Lataa App StorestaLataa Google Playsta