Rukousajat: Narkatiāganj
13 Jumada al-ula 1448
Seuraava rukous
--:--:--
Seuraava rukous--:--
- Fajr04.39
- Auringonnousu05.57
- Dhuhr11.36
- Asr15.38
- Maghrib17.16
- Isha18.34
Muut ajat
- Ishraq
- 06.42
- Zawal (ei-suotava)
- 11.26
- Isfirar
- 16.30
- Keskiyö
- 23.36
- Yön viimeinen kolmannes
- 00.51
lokakuu 2026: aikataulu
Kuukauden aikataulu| Päivämäärä | Hijri | Fajr | Auringonnousu | Dhuhr | Asr | Maghrib | Isha |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20 Rabi' al-thani | 04.27 | 05.45 | 11.42 | 15.59 | 17.39 | 18.56 | |
| 21 Rabi' al-thani | 04.28 | 05.45 | 11.42 | 15.58 | 17.38 | 18.55 | |
| 22 Rabi' al-thani | 04.28 | 05.46 | 11.41 | 15.57 | 17.37 | 18.54 | |
| 23 Rabi' al-thani | 04.29 | 05.46 | 11.41 | 15.56 | 17.35 | 18.53 | |
| 24 Rabi' al-thani | 04.29 | 05.47 | 11.41 | 15.55 | 17.34 | 18.52 | |
| 25 Rabi' al-thani | 04.30 | 05.47 | 11.40 | 15.54 | 17.33 | 18.50 | |
| 26 Rabi' al-thani | 04.30 | 05.47 | 11.40 | 15.53 | 17.32 | 18.49 | |
| 27 Rabi' al-thani | 04.31 | 05.48 | 11.40 | 15.52 | 17.31 | 18.48 | |
| 28 Rabi' al-thani | 04.31 | 05.48 | 11.39 | 15.51 | 17.30 | 18.47 | |
| 29 Rabi' al-thani | 04.32 | 05.49 | 11.39 | 15.50 | 17.29 | 18.46 | |
| 30 Rabi' al-thani | 04.32 | 05.50 | 11.39 | 15.49 | 17.28 | 18.45 | |
| 1 Jumada al-ula | 04.33 | 05.50 | 11.39 | 15.49 | 17.27 | 18.44 | |
| 2 Jumada al-ula | 04.33 | 05.51 | 11.38 | 15.48 | 17.26 | 18.43 | |
| 3 Jumada al-ula | 04.34 | 05.51 | 11.38 | 15.47 | 17.25 | 18.42 | |
| 4 Jumada al-ula | 04.34 | 05.52 | 11.38 | 15.46 | 17.24 | 18.41 | |
| 5 Jumada al-ula | 04.35 | 05.52 | 11.38 | 15.45 | 17.23 | 18.40 | |
| 6 Jumada al-ula | 04.35 | 05.53 | 11.38 | 15.44 | 17.22 | 18.40 | |
| 7 Jumada al-ula | 04.36 | 05.53 | 11.37 | 15.43 | 17.21 | 18.39 | |
| 8 Jumada al-ula | 04.36 | 05.54 | 11.37 | 15.42 | 17.20 | 18.38 | |
| 9 Jumada al-ula | 04.37 | 05.54 | 11.37 | 15.42 | 17.19 | 18.37 | |
| 10 Jumada al-ula | 04.37 | 05.55 | 11.37 | 15.41 | 17.18 | 18.36 | |
| 11 Jumada al-ula | 04.38 | 05.56 | 11.37 | 15.40 | 17.17 | 18.35 | |
| 12 Jumada al-ula | 04.38 | 05.56 | 11.37 | 15.39 | 17.16 | 18.34 | |
| 13 Jumada al-ula | 04.39 | 05.57 | 11.36 | 15.38 | 17.16 | 18.34 | |
| 14 Jumada al-ula | 04.39 | 05.57 | 11.36 | 15.38 | 17.15 | 18.33 | |
| 15 Jumada al-ula | 04.40 | 05.58 | 11.36 | 15.37 | 17.14 | 18.32 | |
| 16 Jumada al-ula | 04.40 | 05.59 | 11.36 | 15.36 | 17.13 | 18.31 | |
| 17 Jumada al-ula | 04.41 | 05.59 | 11.36 | 15.35 | 17.12 | 18.31 | |
| 18 Jumada al-ula | 04.41 | 06.00 | 11.36 | 15.35 | 17.11 | 18.30 | |
| 19 Jumada al-ula | 04.42 | 06.01 | 11.36 | 15.34 | 17.11 | 18.29 | |
| 20 Jumada al-ula | 04.43 | 06.01 | 11.36 | 15.33 | 17.10 | 18.29 |
Qibla-suunta
Paikan Narkatiāganj keskustasta qibla on 272° myötäpäivään pohjoisesta (länsi). Kaaba on 4 546 km päässä linnuntietä.
Magneettinen kompassi voi olla muutaman asteen pielessä; Minare-sovellus korjaa sen.
Lähikaupungit
Usein kysytyt kysymykset
Mihin aikaan Maghrib on paikassa Narkatiāganj tänään?
Tänään (24. lokakuuta 2026) Maghrib on paikassa Narkatiāganj klo 17.16. Ramadanin aikana paasto päätetään tähän aikaan.
Mihin aikaan Fajr on paikassa Narkatiāganj?
Fajr on tänään klo 04.39 ja huomenna klo 04.39. Paastoavat lopettavat suhoorin ennen sitä.
Mihin aikaan jumu'ah on paikassa Narkatiāganj?
Jumu'ah rukoillaan Dhuhrin aikaan. Perjantaina 30. lokakuuta 2026 Dhuhr on klo 11.36; moskeijat aloittavat khutban yleensä pian adhanin jälkeen.
Mihin suuntaan qibla on paikassa Narkatiāganj?
Paikan Narkatiāganj keskustasta qibla on 272° myötäpäivään pohjoisesta (länsi). Kaaba on 4 546 km päässä linnuntietä.
Millä tavalla nämä ajat on laskettu?
Ajat lasketaan Karachin yliopisto-tavalla; Asr käyttää vakiovarjon (ensimmäistä) pituutta. Viralliset kalenterit voivat poiketa minuutin tai kaksi.
Minare