Siirry sisältöön

Rukousajat: Āchāripallam Vāniyakudi

21 Jumada al-ula 1448

Seuraava rukous

--:--:--

Seuraava rukous--:--

  1. Fajr04.58
  2. Auringonnousu06.09
  3. Dhuhr12.04
  4. Asr16.21
  5. Maghrib17.59
  6. Isha19.10
Kuukauden aikatauluTulosta aikataulu

Sovelluksemme

Adhan-ilmoitukset, widgetit ja Apple Watch, offline-tilassa

Lataa App StorestaLataa Google Playsta

Muut ajat

Ishraq
06.54
Zawal (ei-suotava)
11.54
Isfirar
17.13
Keskiyö
00.04
Yön viimeinen kolmannes
01.18

marraskuu 2026: aikataulu

Kuukauden aikataulu
marraskuu 2026: aikataulu
PäivämääräHijriFajrAuringonnousuDhuhrAsrMaghribIsha
21 Jumada al-ula04.5806.0912.0416.2117.5919.10
22 Jumada al-ula04.5806.0912.0416.2017.5919.10
23 Jumada al-ula04.5806.0912.0416.2017.5919.10
24 Jumada al-ula04.5806.1012.0416.2017.5819.10
25 Jumada al-ula04.5806.1012.0416.2017.5819.10
26 Jumada al-ula04.5806.1012.0416.2017.5819.10
27 Jumada al-ula04.5806.1012.0416.2017.5819.10
28 Jumada al-ula04.5806.1012.0416.2017.5819.10
29 Jumada al-ula04.5906.1112.0416.2017.5819.10
30 Jumada al-ula04.5906.1112.0416.2017.5819.10
1 Jumada al-thani04.5906.1112.0416.2017.5819.10
2 Jumada al-thani04.5906.1112.0516.2017.5819.10
3 Jumada al-thani04.5906.1212.0516.2017.5819.10
4 Jumada al-thani04.5906.1212.0516.2017.5819.10
5 Jumada al-thani05.0006.1212.0516.2017.5819.10
6 Jumada al-thani05.0006.1312.0516.2017.5819.10
7 Jumada al-thani05.0006.1312.0516.2017.5819.11
8 Jumada al-thani05.0006.1312.0616.2017.5819.11
9 Jumada al-thani05.0106.1412.0616.2017.5819.11
10 Jumada al-thani05.0106.1412.0616.2017.5819.11
11 Jumada al-thani05.0106.1512.0616.2017.5819.11
12 Jumada al-thani05.0106.1512.0716.2017.5819.12
13 Jumada al-thani05.0206.1512.0716.2017.5819.12
14 Jumada al-thani05.0206.1612.0716.2117.5819.12
15 Jumada al-thani05.0206.1612.0716.2117.5919.12
16 Jumada al-thani05.0306.1712.0816.2117.5919.13
17 Jumada al-thani05.0306.1712.0816.2117.5919.13
18 Jumada al-thani05.0306.1712.0816.2117.5919.13
19 Jumada al-thani05.0406.1812.0916.2217.5919.14
20 Jumada al-thani05.0406.1812.0916.2218.0019.14

Qibla-suunta

N

Paikan Āchāripallam Vāniyakudi keskustasta qibla on 294,3° myötäpäivään pohjoisesta (luode). Kaaba on 4 283 km päässä linnuntietä.

Magneettinen kompassi voi olla muutaman asteen pielessä; Minare-sovellus korjaa sen.

Sovelluksemme

Qibla-kompassi on sovelluksessa

Lataa App StorestaLataa Google Playsta

Lähikaupungit

Usein kysytyt kysymykset

Mihin aikaan Maghrib on paikassa Āchāripallam Vāniyakudi tänään?

Tänään (1. marraskuuta 2026) Maghrib on paikassa Āchāripallam Vāniyakudi klo 17.59. Ramadanin aikana paasto päätetään tähän aikaan.

Mihin aikaan Fajr on paikassa Āchāripallam Vāniyakudi?

Fajr on tänään klo 04.58 ja huomenna klo 04.58. Paastoavat lopettavat suhoorin ennen sitä.

Mihin aikaan jumu'ah on paikassa Āchāripallam Vāniyakudi?

Jumu'ah rukoillaan Dhuhrin aikaan. Perjantaina 6. marraskuuta 2026 Dhuhr on klo 12.04; moskeijat aloittavat khutban yleensä pian adhanin jälkeen.

Mihin suuntaan qibla on paikassa Āchāripallam Vāniyakudi?

Paikan Āchāripallam Vāniyakudi keskustasta qibla on 294,3° myötäpäivään pohjoisesta (luode). Kaaba on 4 283 km päässä linnuntietä.

Millä tavalla nämä ajat on laskettu?

Ajat lasketaan Karachin yliopisto-tavalla; Asr käyttää vakiovarjon (ensimmäistä) pituutta. Viralliset kalenterit voivat poiketa minuutin tai kaksi.

Minare

Saa adhan puhelimeesi

Minare soittaa adhanin kunkin rukouksen alkaessa ja laskee ajat offline-tilassa. Ilmainen iPhonelle, iPadille, Macille, Apple Watchille ja Androidille.

Lataa App StorestaLataa Google Playsta