Siirry sisältöön
Minare
fi
Minare

Rukousajat: Comillas

10 Jumada al-ula 1448

Seuraava rukous

--:--:--

Seuraava rukous--:--

  1. Fajr07.01
  2. Auringonnousu08.32
  3. Dhuhr13.59
  4. Asr17.00
  5. Maghrib19.26
  6. Isha20.52
Kuukauden aikatauluTulosta aikataulu

Sovelluksemme

Adhan-ilmoitukset, widgetit ja Apple Watch, offline-tilassa

Lataa App StorestaLataa Google Playsta

Muut ajat

Ishraq
09.17
Zawal (ei-suotava)
13.49
Isfirar
18.41
Keskiyö
01.59
Yön viimeinen kolmannes
03.10

lokakuu 2026: aikataulu

Kuukauden aikataulu
lokakuu 2026: aikataulu
PäivämääräHijriFajrAuringonnousuDhuhrAsrMaghribIsha
20 Rabi' al-thani06.4008.1114.0417.2319.5721.22
21 Rabi' al-thani06.4108.1214.0417.2219.5621.21
22 Rabi' al-thani06.4308.1314.0417.2019.5421.19
23 Rabi' al-thani06.4408.1414.0417.1919.5221.17
24 Rabi' al-thani06.4508.1514.0317.1819.5121.16
25 Rabi' al-thani06.4608.1614.0317.1719.4921.14
26 Rabi' al-thani06.4708.1714.0317.1619.4821.13
27 Rabi' al-thani06.4808.1814.0217.1419.4621.11
28 Rabi' al-thani06.4908.1914.0217.1319.4421.09
29 Rabi' al-thani06.5008.2014.0217.1219.4321.08
30 Rabi' al-thani06.5108.2114.0217.1119.4121.06
1 Jumada al-ula06.5208.2214.0117.1019.4021.05
2 Jumada al-ula06.5308.2314.0117.0919.3821.03
3 Jumada al-ula06.5408.2414.0117.0719.3721.02
4 Jumada al-ula06.5508.2614.0117.0619.3521.00
5 Jumada al-ula06.5608.2714.0017.0519.3420.59
6 Jumada al-ula06.5708.2814.0017.0419.3220.57
7 Jumada al-ula06.5808.2914.0017.0319.3120.56
8 Jumada al-ula06.5908.3014.0017.0219.2920.55
9 Jumada al-ula07.0008.3114.0017.0119.2820.53
10 Jumada al-ula07.0108.3213.5917.0019.2620.52
11 Jumada al-ula07.0208.3313.5916.5819.2520.51
12 Jumada al-ula07.0308.3413.5916.5719.2320.49
13 Jumada al-ula07.0408.3513.5916.5619.2220.48
14 Jumada al-ula06.0507.3712.5915.5518.2119.47
15 Jumada al-ula06.0607.3812.5915.5418.1919.46
16 Jumada al-ula06.0707.3912.5915.5318.1819.44
17 Jumada al-ula06.0807.4012.5915.5218.1719.43
18 Jumada al-ula06.0907.4112.5915.5118.1619.42
19 Jumada al-ula06.1007.4212.5815.5018.1419.41
20 Jumada al-ula06.1107.4312.5815.4918.1319.40

Qibla-suunta

N

Paikan Comillas keskustasta qibla on 103,9° myötäpäivään pohjoisesta (itä). Kaaba on 4 598 km päässä linnuntietä.

Magneettinen kompassi voi olla muutaman asteen pielessä; Minare-sovellus korjaa sen.

Sovelluksemme

Qibla-kompassi on sovelluksessa

Lataa App StorestaLataa Google Playsta

Lähikaupungit

Usein kysytyt kysymykset

Mihin aikaan Maghrib on paikassa Comillas tänään?

Tänään (21. lokakuuta 2026) Maghrib on paikassa Comillas klo 19.26. Ramadanin aikana paasto päätetään tähän aikaan.

Mihin aikaan Fajr on paikassa Comillas?

Fajr on tänään klo 07.01 ja huomenna klo 07.02. Paastoavat lopettavat suhoorin ennen sitä.

Mihin aikaan jumu'ah on paikassa Comillas?

Jumu'ah rukoillaan Dhuhrin aikaan. Perjantaina 23. lokakuuta 2026 Dhuhr on klo 13.59; moskeijat aloittavat khutban yleensä pian adhanin jälkeen.

Mihin suuntaan qibla on paikassa Comillas?

Paikan Comillas keskustasta qibla on 103,9° myötäpäivään pohjoisesta (itä). Kaaba on 4 598 km päässä linnuntietä.

Millä tavalla nämä ajat on laskettu?

Ajat lasketaan Muslimien maailmanliitto-tavalla; Asr käyttää vakiovarjon (ensimmäistä) pituutta. Viralliset kalenterit voivat poiketa minuutin tai kaksi.

Minare

Saa adhan puhelimeesi

Minare soittaa adhanin kunkin rukouksen alkaessa ja laskee ajat offline-tilassa. Ilmainen iPhonelle, iPadille, Macille, Apple Watchille ja Androidille.

Lataa App StorestaLataa Google Playsta